Leopold Sulovky. senator, ostrava
24. 12. 2013 | 11:08

Vážení přátelé,

 

opět uplynula nějaká doba a já se k Vám obracím se stručným shrnutím mého působení v Senátu.

 

Události posledních měsíců byly více než bohaté, pokusím se Vám některé přiblížit.

Senát navštěvuje pan prezident i s žádostmi o vyslovení souhlasu Senátu Parlamentu České republiky s jmenováním soudců Ústavního soudu. Zde bych rád řekl, že jsem nesouhlasil s žádným kandidátem, který je významně spojen s bývalým komunistickým režimem. Myslím si, že dosti nešťasné bylo poslední zvolení ústavního soudce a to v osobě pana JUDr. Radovana Suchánka. Ačkoli byl nejprve Senátem odmítnut, následně byl svými politickými příznivci protlačen. Toto se stalo i přesto, že dle odborných výkladů nesplňoval předpoklady pro výkon takovéto funkce ať už po stránce odbornosti, praxe  a ani věku ( myšleno zkušeností z osobního příběhu). 

v souvislosti s existencí nového občanského zákoníku, který má platit od příštího roku, Senát projednával spoustu doprovodných návrhů zákonů. Některé jsou nezbytné z důvodu zachování právní jistoty a stanovení pravidel soukromého práva, např. změna daňových zákonů, jiné byly pouze plevelnými a byrokratickými excesy. Osobně si myslím, že by bylo nejlepší posunout platnost nového občanského zákoníku o rok. Zní to asi velice podivně, ale obávám se, že balík souvisejících zákonů a prováděcích předpisů nebude včas hotov.                            

v mezidobí tak byl v Senátu schválen návrh zákona, kterým došlo ke zvýšení odvodů na nemocenské pojištění u osob, za které platí pojištění stát. Hlasoval jsem proti, ale bohužel Senátem návrh prošel.  Ve skutečnosti jde jen o přelévání státních peněz z jedné hromádky na druhou a neopodstatněně zvýšené veřejné výdaje. Je to jen příklad nezodpovědného hospodaření s penězi daňových poplatníků.

myslím, že za povšimnutí stojí i raketový nástup iniciativy pana senátora Tomia Okamury a jeho Úsvitu přímé demokracie. Svým přesvědčovacím šarmem dokázal získat 14 mandátů v Poslanecké sněmovně  a v současné době opouští řady senátorů a stává se se svým týmem členem dolní komory. Nakolik lze implementovat švýcarský model do českých poměrů ukáže až čas.

               Z předchozích článků nebo úvah by se mohlo zdát, že to stejně všechno nemá cenu, protože si to všechno odhlasuje většina ( ať už jakákoliv, momentálně ČSSD).  Myslím si, že jakákoliv práce, která je poctivá, stojí vždycky za to. Občané mají možnost velmi podrobně sledovat dění v obou komorách. Nakonec  průběh a výsledek  posledních  voleb dokazuje, že lidé dávají přednost  selskému rozumu a  konstruktivním řešením před návrhy politických profesionálů.  

               Vážení spoluobčané, myslím si, že život i přes všechny trable přináší i spoustu radostí. Nakonec stejně největší bohatství je upřímná láska, protože z té se odvíjí pozitivní nálada a myslím si, že hodně i zdraví.

Chtěl bych všem popřát k  vánočním svátkům mnoho pohody, zdraví a dárků, které potěší. Já už jsem dárek dostal, očekáváme přírůstek do rodiny, nedlouho před vánočními svátky.

Přeji Vám všem hodně štěstí do Nového roku 2014 !

Leopold Sulovský

 

« zpět

 

ostravak
ostrava
senat
Ing. Leopold Sulovský, senátor za hnutí Ostravak. Ostrava volební obvod č. 71.
praha

Valdštejnské náměstí 17/4

118 01 Praha 1

tel.: +420 608 075 314

e-mail: sulovskyl@senat.cz

praha

Mjr. Nováka 1455/34 

700 30 Ostrava - Hrabůvka

Úřední hodiny

    Pondělí  10 - 15 hod.

tel.: +420 608 075 314

e-mail: sulovskyl@senat.cz

praha

Mgr. Patrik Bičovský

tel.: +420 608 075 314

e-mail: p.senat@seznam.cz


poradce

Ing. Bohdan Trojak

e-mail: trojak@bmail.cz

 

Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava | Valdštejnské náměstí 17/4, 118 01 Praha 1, tel.: +420 608 075 314

© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple
This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.4